KezdőlapCímlapMeg is van az első paralimpiai érmünk: Konkoly Zsófia ezüstöt nyert 400...

Meg is van az első paralimpiai érmünk: Konkoly Zsófia ezüstöt nyert 400 méteres gyorsúszásban

Máris megvan az első magyar érem a Tokióban zajló paralimpián: az úszó Konkoly Zsófia ezüstérmes lett 400 méter gyorson. Kerekesszékes vívásban Hajmási Éva a bronzmeccsen 15:10-re kikapott ukrán ellenfelétől, így negyedik lett.

Megszületett az első magyar érem a tokiói paralimpián. Az úszó Konkoly Zsófia a legjobb selejtezős időt úszta, a döntőben óriás csatában 4:36.76-os idejével a második helyen végzett az S9-es kategóriában, a négyszáz méteres gyorsúszás döntőjében, ezüstjével megszerezte a magyar csapat első érmét.

Kerekesszékes vívásban Hajmási Éva az egyéni kard versenyében a bronzmeccsen 15:10-es vereséget szenvedett az ukrán Jevhenyina Breustól, így a negyedik helyen végzett a paralimpián.