KezdőlapCímlapTörténelmet írtak férfi teniszezőink! Két magyar is a US Open második körében!

Történelmet írtak férfi teniszezőink! Két magyar is a US Open második körében!

Fucsovics Márton közel négy és fél órás csatában nyert a 31. helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Sebastian Korda ellen, míg Marozsán Fábián öt szettben legyőzte Richard Gasquet-t az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Soha ilyen korábban még nem fordult el, hogy a US Open férfi egyesében két magyar is ott legyen a második fordulóban. Most a két TOP 100-as játékosunk, Fucsovics Márton és Marozsán Fábián is sikerrel vette az első fordulót, azaz történelmet írtak.

Fucsovics Márton közel négy és fél órás csatában, 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-1), 4:6, 6:4-re nyert a 31. helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Sebastian Korda ellen. Érdekesség, hogy ők ketten múlt szerdán, a Winston-Salemben rendezett viadal nyolcaddöntőjében találkoztak egymással, akkor Korda két játszmában diadalmaskodott. A világranglistán jelenleg 57. magyarnak a legjobb 64 között pedig az ausztrál Rinky Hijikata (110) lesz az ellenfele.

Az idei év nagy felfedezettje, Marozsán Fábián öt szettben, 6:3, 6:1, 6:7 (5-7), 6:7 (1-7), 6:2-re legyőzte Richard Gasquet-t, aki karrierje legjobbjaként hetedik is volt az ATP-rangsorban. A US Openen pályafutása során először főtáblás magyar teniszező, aki 92. a világranglistán, hamarabb is lezárhatta volna a meccset, hiszen a harmadik felvonásban, 5:3-as előnynél, míg a negyedikben 5:4-es állásnál a mérkőzés megnyeréséért szerválhatott.

Nem jött össze, ám a döntő játszma újabb fordulatot hozott, a magyar sportolón nem látszott a harmadik és a negyedik szett elvesztése miatti csalódottság, ismét pontosabban, hatékonyabban teniszezett, és 3 óra 21 perc után győzelmet ünnepelhetett. Marozsán következő ellenfele is egy francia játékos, a 22. helyen kiemelt Adrian Mannarino lesz.