KezdőlapCímlapF1 Magyar Nagydíj: betlizett a Red Bull pénteken

F1 Magyar Nagydíj: betlizett a Red Bull pénteken

George Russell, a Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a 38. Forma-1-es Magyar Nagydíj első, míg Charles Leclerc (Ferrari) volt a leggyorsabb a második szabadedzésen.

Szinte lehetetlenség rájönni arra, vajon mi történhetett négy versenyt követően a vb-címért is bejelentkező Sergio Pérezzel. A mexikói pilóta ugyanis nem egészen két perc alatt összetörte a Red Bullt az első szabadedzésen. A 33 éves pilóta a négyes kanyarból való kigyorsítás után elveszítette uralmát a versenyautója felett, kicsúszott és a gumifalnak csapódott.

Pérez komolyabb sérülés nélkül megúszta az esetet – a Red Bull elejét és bal oldalát viszont csúnyán összetörte -, és a versenybíróság piros zászlós figyelmeztetést rendelt el, a futó óra ugyanakkor nem állt le. A mexikói a közelmúltban látványosan szenved, a legutóbbi öt nagydíjon az időmérő edzések közül egyiken sem sikerült bekerülnie az első tízbe.

Erre most is megvan minden esélye, ugyanis a szerelői összerakták ugyan az autóját, ám ezt Pérez egy 18. hellyel „köszönte meg” nekik… Persze, a Red Bull nélküle is szenvedett, nem találta meg az ideális beállításokat, ugyanis a címvédő és kétszeres világbajnok, tavaly Mogyoródon is győztes holland Max Verstappen előbb nem futott mért kört, majd a 11. helyen zárta a 2. szabadedzést.

Az energiaitalosok szerencséjére a közvetlen riválisok sem villogtak, annak ellenére, hogy George Russell, a Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a 38. Forma-1-es Magyar Nagydíj első, míg Charles Leclerc (Ferrari) volt a leggyorsabb a második szabadedzésen, míg az Aston Martin is „köhögött” egész pénteken Lance Stroll esőben elért harmadik helye ellenére.

A hétszeres vb-győztes, és a Hungaroringen rekordot jelentő módon, pályafutása során már nyolcszor diadalmaskodó brit Lewis Hamilton (Mercedes) előbb nem futott mért kört, majd a 16. helyen zárta a 2. szabadedzést, míg honfitársa, George Russell pedig a 20. pozícióban végzett. Ugyanakkor a Silverstone-ban második brit Lando Norris (McLaren) ezúttal is nagyon gyorsnak bizonyult.