KezdőlapBelföldKoronavírus fertőzés gyanúval karanténba került a Pesti úti idősotthon orvosa is

Koronavírus fertőzés gyanúval karanténba került a Pesti úti idősotthon orvosa is

Vasárnap hazaküldték a munkahelyéről a Pesti úti idősotthon orvosát, koronavírus fertőzés gyanúja miatt. A helyettesítését megoldották. Nem mellékesen az intézményben nem zárult le a vizsgálat, hogy kinek a felelőssége, hogy elszabadult az idős emberek között a járvány.

Katonák érkeznek fertőtlenítéshez a fővárosi önkormányzat Pesti úti idősotthonába 2020. április 12-én. Az intézményben eddig összesen 198 igazolt koronavírus-fertőzöttet találtak, nyolcan meghaltak. MTI/Mónus Márton

Nem tudni, hogy az intézmény orvosa benne van abban a 198 igazoltan fertőzött létszámban, akik a Pesti úti idősotthonban fertőződtek meg eddig hivatalosan. Mindenesetre a hétfőn reggel a koronavirus.gov. oldalon a fertőzés alakulásáról szóló hivatalos közlemény ezt a számot említi. A 24.hu birtokába jutott levélben, melyet a X. kerületi tisztifőorvos az idősotthon vezetőjének küldött, az áll, hogy az orvos 14 napig karanténba került: „Tájékoztatom, hogy a Pesti Úti Idősek Otthon intézményi orvosa COVID-19 megbetegedés gyanúja miatt 14 napos otthoni járványügyi zárlat alá kerül, így nem tudja ellátni személyesen a szerződésben foglalt feladatait

A koronavírus gyanúval vasárnap dél körül hazaküldött háziorvos helyére a fenntartó és az intézményvezető már talált helyettesítést, aki hétfő délelőtt fel is vette a munkát, így az idősotthonban maradt több száz lakó orvosi felügyelete megoldott. A lap információi szerint, a karanténba utalt orvos tesztjének eredményére még várnak.

Vasárnap délután Budapest Főváros Kormányhivatala közleményt adott ki, amiben leírják, hogy még nem zárták le a hétvégén elkezdett hatósági vizsgálatot a Pesti úti idősotthonban: „A kormányhivatal szakemberei vizsgálják a korábbi időszakot is, arra vonatkozóan, hogy az intézmény a járvány megjelenését követően betartott-e minden kötelező járványügyi előírást az idős ellátottak védelmében. Mindent megtettek-e a fertőzések terjedésének megakadályozása érdekében, volt-e folyamatos orvosi ellátás és személyzet, betartotta-e az elkülönítésre vonatkozó szabályokat, illetve volt e megfelelő tájékoztatás és védőfelszerelés a fővárosi idősotthonban” – írják, és hozzáteszik, hogy „az ellenőrzés és a vizsgálat eredményét az országos tisztifőorvos értékeli”.