Schobert Norbi Facebook-oldalán jelent meg egy igen filozofikus írás, „A cukor fogságában” címmel.
Az írás szerint a kövér ember a saját testének rabszolgája, és a cukor a béklyó, mely gúzsba köti a tudatát. „Bilincs a pszichén, ami a minőségi élményekre éhes élményközpontunkat hivatott hamis ingerekkel kielégíteni” – olvasható a posztban.
Volt, aki kételkedett abban, hogy ez valóban Norbi írása-e, az oldal adminja azonban elmondta, hogy a szöveg bizony Norbi fejéből pattant ki. Elmondása szerint Norbi kérte meg őt arra, hogy jegyezze le ezen gondolatokat, és állítólag több ilyen várható még, mert elindítják az Update filozófia bejegyzéseket.
„A cukor fogságában
A kövér ember saját teste rabszolgája, a cukor pedig olyan béklyó, ami a tudatát köti gúzsba. Bilincs a pszichén, ami a minőségi élményekre éhes élményközpontunkat hivatott hamis ingerekkel kielégíteni.
Életünk üres, miközben persze vágyunk az olyan többletre, amit az életből merített pozitív megtapasztalásokon, rokoni és szerelmi kapcsolatainkon, munkánkban elért sikereinken keresztül kéne a magunkévá tennünk. Az ilyen ingereket azonban nem adja ingyen az élet, keményen meg kell dolgozni értük. Mivel azonban sokszor vagyunk elvetettek, sikertelenségünk felett érzett bánatunkat mértéktelen evésbe, kiemelten pedig cukorfogyasztásba öljük. Márpedig a szükségleteinken túlmutató cukorfogyasztás a folyamatos önjutalmazásba menekülő nyugati ember pokoljárásának csupán az első stációja, amit aztán szorosan követ az inzulinrezisztencia, majd pedig a 2-es típusú cukorbetegség kialakulása.
Gyermekként magam is hamis ingerekbe, többnyire szénhidrátba és cukorba öltem a bánatomat, és nem volt, aki megálljt parancsolva kivezetett volna ebből a halálos csapdából. Pedig én még szerencsésnek is mondhattam magamat, hiszen egy olyan korban voltam túlsúlyos, aminek a társadalma nem tette magáévá a kövér test ünneplésének és feltétlen elfogadásának dicshimnuszát.
Ugyanakkor jelenkorunk egohízlaló szólamai már nem kényszerítik az egyént szembenézésre, így falánkságunk olyan önbecsapással szervesül, aminek a vége fájdalmas nyomokat hagy úgy a testen, mint a lelken. Felborult hormonháztartás, gombás foltok az izzadtságtól csatakos redők között, csökkenő szexuális teljesítmény, daganatos megbetegedések, magány, majd pedig halál. Ezt hozza magával a cukorba ölt bánat.
Napi tanácsom, ami természetesen egy életre szól, hogy mindig keressétek a minőségi ingereket! Lájkgyűjtés helyett öleljétek meg kedveseteket, és jutalmazzátok szeretetét édes csókkal. Az esportok helyett fussatok pár kört, vagy menjetek el kirándulni. Keressétek az élményekben gazdag kalandokat, egyvalamit azonban ne tegyetek: ne öljétek a bánatotokat cukorba!” – olvasható a bejegyzésben.
Indirekt/Blikk