KezdőlapCímlapEuro 2020: parádés magyar pontszerzés a világbajnok ellen az Eb-n

Euro 2020: parádés magyar pontszerzés a világbajnok ellen az Eb-n

A magyar válogatott óriási meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott a világbajnok Franciaországgal szombaton délután a Puskás Arénában a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában.

A két gólszerző, Fiola Attila (b) és a francia Antoine Griezmann. Fotó: MTI

A találkozón Fiola Attila góljával a magyarok szereztek vezetést az első félidő hosszabbításában, a franciák pedig a folytatásban Antoine Griezmann találatával egyenlítettek. Bár többet volt a labda az ellenfélnél, de ez a végeredményben nem mutatkozott meg!

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese első pontját szerezte meg a kontinenstornán, ezzel megmaradt az esélye a továbbjutás kiharcolására. A franciáknak ez volt a 18. veretlenül megvívott tétmérkőzésük, mérlegük ezeken 14 győzelem mellett négy döntetlen, és – minden versenysorozatot figyelembe véve – 528 perc után kaptak újra gólt – írta az MTI.

Fiola a legutóbbi négy válogatott fellépésén immár másodszor talált be, miközben előtte 33 meccsen eredménytelen volt. A mieink egyébként már jó régen, 1971 tavaszán játszottak döntetlent a franciákkal, akkor is 1–1 volt a végeredmény.

Fotó: MTI

A magyarok a csoportkört záró harmadik fordulóban jövő szerdán a németek vendégeként lépnek pályára Münchenben.