A hős egyetemistáknak épp azt magyarázta a rimóci hölgy, hogy miért kért PCR tesztet, amikor váratlanul összeesett. Szerencsére Kinga és Karolina tudta, mi a dolga, a klinikai halálból hozták vissza a nénit.
Pál Kinga Ágnes, a SOTE harmadéves, míg Kiss Karolina Aida elsőéves hallgatója az Országos Mentőszolgálat által szervezett országos szűrésben vett részt a Nógrád megyei Rimócon. A megadott címre PCR-mintát venni. A tesztet kérő hölgy beszélgetés közben egyik pillanatról a másikra lett rosszul, elvesztette az eszméletét, majd a keringése is leállt. A két egyetemista azonnal megkezdte az újraélesztését, amelyet felváltva végeztek a mentők kiérkezéséig- írta a semmelweis.hu.
– Az újraélesztés alapjait már a gimnáziumban megtanultam, az első évben pedig az ÁOK-n is részesültünk elsősegélyoktatásban, de ez volt az első alkalom, hogy élesben kipróbálhattam a tanultakat. Maradandó élmény lesz, főleg így, hogy sikeres volt – mondta Pál Kinga Ágnes, aki tavaly november óta vesz a járvány elleni védekezés keretében a PCR-szűrésekben. – Felemelő érzés, hogy jókor voltunk jó helyen, és tudtunk segíteni a hölgynek a mentők kiérkezéséig. Nagyon jó érzéssel töltött el az a nagyfokú szeretet és támogatást is, amit az eset után kaptunk tette hozzá Karolina.
A járvány elleni védekezés keretében vállalt önkéntes munkájuk során, PCR-mintavételezés közben hajtott végre sikeres újraélesztést a Semmelweis Egyetem két hallgatója a Nógrád megyei Rimócon. Az érintett beteg még a minta levétele előtt, egyik pillanatról a másikra lett rosszul, de a két hallgató gyorsan reagált, azonnal megkezdték a mellkaskompressziót, valamint értesítették a mentőket. A koronavírus hazai megjelenése óta eltelt egy évben eddig a Semmelweis Egyetem több mint 6500 hallgatója vállalt szerepet a védekezésben.
A legmélyebb nyomot annak a megtapasztalása hagyta bennem, hogy milyen éles a határ élet és halál között.
– emelte ki.