Gálvölgyi Jánosnak még mindig küzdenie kell az életéért, ugyanis a múlt hét szerdán intenzív osztályra kerülő színész állapota egyelőre változatlan.
Mint ismert, Gálvölgyi Jánost a múlt hét szerdáján szállították kórházba, miután légzési nehézségei támadtak. A szerettei mentőt hívtak hozzá, de az esetkocsi nem érkezett meg időben, ezért az egyik családtagjának kellett kórházba szállítani a színművészt, aki azóta is intenzív osztályon fekszik. Az Országos Mentőszolgálat egy minden részletre kiterjedő vizsgálatot indított, amelyben megállapították, hogy valóban hibásan cselekedtek Gálvölgyi ügyében: állításuk szerint a mentésirányító rosszul mérlegelt, amikor a kapott információk alapján az esetet nem az életveszélyes kategóriába sorolta, ezért el is marasztalták.
Egy, az ATV-nek név nélkül nyilatkozó kardiológus elmondta, szerinte egy tüdőembóliás embert tilos mozgatni, bár ezt a hozzátartozók nem tudhatták. Az orvos úgy véli, a mentésirányítónak fel kellett volna ismernie a tünetekből, hogy mekkora a baj. Gálvölgyi veje is keményen megmondta a magáét, mert nem érezte korrektnek, hogy a túlélésért szinte hazudni kell a mentősöknek.
Az ügyre már a rendőrség is felfigyelt: mint elárulták, hivatalból ők is nyomozást indítottak foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés gyanúja miatt. Mindemellett az egyik mentésirányító is megszólalt, aki úgy véli, nem lenne annyira nagy visszhangja az esetnek, ha nem egy ismert emberről lenne szó.
Az ATV megtudta, hogy a színművész továbbra sincs túl az életveszélyen, az állapota változatlan. Soós Andrianna – a mentősök munkájára kiérve – megemlítette : a feladataikhoz képest rendkívül alacsony a bérük.
„Ebből az adódik, hogy az itt dolgozók nagyon sok többletmunkát vállalnak, ez arányosan rontja az ítélőképességüket, hogy egy adott helyzetben a megfelelő módon tudnak-e döntéseket hozni. És ez nagyon jellemző” – ecsetelte a Híradónak. Később a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke hozzáfűzte: fontos lenne, hogy ne egy, hanem több személy döntsön az adott helyzetről. Kunetz Zsombor úgy látja, általános a szóban forgó probléma:
„A legfontosabb az, hogy az ilyen helyzetekből tanuljon a rendszer. Itt előkerül egy bűnbak, aki talán hibázott, ám az, hogy a rendszer engedte a hibázását, már egy sokkal magasabb rendű szervezetlenségre utal” – jegyezte meg az egészségügyi szakértő.