KezdőlapCímlapTörténelmi vereséget szenvedett a Fradi női kézilabdacsapata

Történelmi vereséget szenvedett a Fradi női kézilabdacsapata

Szucsánszki Zita, Tomori Zsuzsanna és Dragan Cvijics nélkül lépett pályára a Ferencváros a német Bietigheim vendégeknét a női kézilabda-Bajnokok Ligájában, s megalázó, húsz gólos, kiütéses vereséget szenvedett (40–20).

Sorozatban 60. mérkőzését nyerte meg minden sorozatot figyelembe véve a német bajnok és El-címvédő Bietigheim. Az FTC a 15. percben már ötgólos hátrányban volt (8–3), a félidőre ez kilencre nőtt (18–9). A németek kapujában remekül védett a korábbi ferencvárosi kapus, Szikora Melinda.

A folytatásban is könnyedén lőtte a gólokat a házigazda, amely a 35. percben 21–11-re vezetett. Szikorát 16 védést követően, ujjsérülés miatt cserélték le a második félidő 16. percében. Ezt követően már csak a különbség volt kérdés, az FTC végül húsz góllal, 40–20-ra kapott ki. Ez volt a magyar klub legsúlyosabb veresége a BL-ben.

Az FTC jövő héten a francia Brestet fogadja a Bajnokok Ligájában.