KezdőlapCímlapMegvan a hetedik arany: Kiss Péter Pál kajakos paralimpiai csúccsal nyert Tokióban

A versenyszám legnagyobb esélyeséhez méltóan Kiss Péter Pál parakajak-kenus a kajak KL1 kategória 200 méteres döntőjében aranyérmet szerzett Magyarországnak, már a hetediket Tokióban, mely összesítésben a küldöttség tizennegyedik érme volt.

Kiss Péter Pál már az első körben magabiztosan versenyzett, csütörtökön simán, paralimpiai csúccsal nyerte meg az előfutamát, ezért kihagyta a középdöntőt és automatikusan az A-döntőbe jutott. Amit aztán rajta kívül Juhász Tamás is megtett péntek reggeli középdöntőből, így két magyar indult a fináléban.

Ahol Kiss Péter Pál végül két és fél másodpercet verve brazil ellenfelére magabiztosan, újabb paralimpiai rekorddal (45.447) szerzett aranyérmet, amely a magyar küldöttség hetedik aranya volt. Ezzel Kiss 18 évesen már paralimpiai, világ- és Európa-bajnoknak mondhatja magát, ráadásul ő a sportág legfiatalabb paralimpiai aranyérmese.

Juhász Tamás is pontszerző helyen végzett, hatodik lett a döntőben.