Kiderült, a 400 millióért megvásárolt luxusvilla valójában egy romhalmaz.
Szörnyű érzés lehet, amikor rádöbben az ember: az álomház, amibe beköltözött, valójában rémálomba illő. Így érez az a házaspár, akik két éve júniusban megvették a világhírű hegedűművész, Edvin Marton házát, ám a 400 millió forintért árult otthon százmilliós hibákat rejtett.
Marton a tulajdoni lap szerint 2019. decemberétől volt egyszemélyi tulajdonosa a II. kerületi, Gyíkfű utcai villának, amibe feleségével és két gyermekükkel költözött. Egy Seychelle-szigeteki cégtől vásárolta meg az otthont, ami három évig volt tulaj.
Nem csoda, hogy egy kétgyerekes diplomás házaspár, amikor több év külföldi munka után hazatért, épp erre a házra vetett szemet. Martonék akkor már Balira terveztek költözni, így határozottan előnyös volt mindkét fél szempontjából, hogy a vevő épp ilyen házban akarta nevelni fiait, így 2021 júniusában be is jegyezték új tulajként.
– Első látásra beleszerettünk a csodás környezetbe! Ideális volt a mérete, elbűvölő a környék, az erdő mellett áll a ház, ráadásul medencével: amint megláttuk, tudtuk, hogy erre van szükségünk – idézte fel a Vasárnapi Blikknek a neve elhallgatását kérő feleség. – Ráadásul az ár is jó volt, európai mércével nézve meg különösen, hiszen ennyi pénzért sehol nem lehetne megvenni egy fővárosi, zöldövezeti, kertes ingatlant. Kifizettük a 400 millió forintot, birtokba vettük az ingatlant, de az örömünk nem tartott sokáig.
A villa az adásvételt követően pár hónap után beázott, a garázsban az autók kerékmagasságában állt a víz. Az asszony úgy emlékszik, szó szerint leültek a sokktól, amikor kiderült, a villa négy fürdőszobájából csak egy nem ázik be, a többinél valami nincs rendben.
– Nem értettük, a gyerekek az erdei környezet ellenére miért küzdenek folyamatosan légúti betegségekkel, megfázásokkal. Amikor kiderült, hogy a beázások miatt a falak a festék alatt penészesek voltak, egyszerűen nem akartuk elhinni, hogy ez velünk megeshetett.
A család műszaki vizsgálatot kért a házra, ami megdöbbentő eredményeket hozott. 2022 januárjában kiderült, hogy a ház vízellátását jogsértő módon, a vízórát megkerülő cső kiépítésével egészítették ki.
Emiatt 2023 elején büntető feljelentést tettek a rendőrségen, valamint polgári kereseti igénnyel éltek a kár miatt az eladó felé. A BRFK Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya ismeretlen tettessel szemben, különösen nagy kárt okozó csalás megalapozott gyanúja miatt nyomoz, gyanúsított egyelőre nincs.
Edvin Marton ügyvédje szerint tudnak arról, hogy polgári és büntető ügyben is indult eljárás, ám szerintük a második éve tartó jogvita alapját képező állításoknak a világszerte ismert zenésznek nincs köze. Álláspontjuk szerint a jogsértő építészeti kialakítások elkövetőit a tervezők és építők közt kell keresni.