KezdőlapCímlapEzen egy percig sem csodálkozunk! Gyilkossággal is fenyegették már a magyar-német meccs...

Ezen egy percig sem csodálkozunk! Gyilkossággal is fenyegették már a magyar-német meccs bíróját

A holland játékvezető, Danny Makkelie nevét egy darabig biztosan nem fogjuk elfelejteni Magyarországon.

Még tartott a stuttgarti Németország-Magyarország (végeredmény 2-0) Eb-mérkőzés, amikor egy holland újságban azt írták le, hogy a meccset vezető holland bíró, Danny Makkelie szégyenteljes teljesítményt nyújt. Egy holland újságban egy holland bíróról szólt az írás és egy olyan meccsről, amely semmilyen szinten nem érintette a holland labdarúgó-válogatottat. Mert a stuttgarti stadionban a magyarok és a németek gyűrték egymást.

Ám ebben a történetben nem ez a legszebb. Hanem az, hogy amikor az UEFA bíróküldő bizottsága két nappal a meccs előtt bejelentette a holland játékvezető küldését, a németek kezdtek el őrjöngeni. Hogy mi bajuk volt a németeknek? Csak az, hogy Makkelie vezette a 2021-es Európa-bajnokságon a vesztes nyolcaddöntőjüket Anglia ellen és a 2022-es katari vb-n is megkapták őt a spanyolok elleni 1-1-re végződött meccsen, ami gyakorlatilag a német csapat kiesését jelentette a világbajnokságról.

A német sajtóban a meccs előtt a Dortmund 2023 tavaszi BL-kiesését is megemlítették a Chelsea elleni nyolcaddöntőben. Akkor a németországi 1-0 után Londonban 2-0-val fordított az angol sztárklub, mire Matthias Sammer keresetlen szavakkal értékelte Makkelie ténykedését: „A tizenegyes és a megismétlése: ez egy igazi botrány! Makkelie egy nagyon, nagyon arrogáns ember” – dühöngött a Dortmund tanácsadója.

A legutóbbi Eb-n a 2020-as Európa-liga-döntőt vezető Makkelie 2021-ben az Eb-n összesen négy meccset kapott az angol-dán elődöntő hosszabbításában pedig hatalmas botrányt váltott ki a Raheem Sterling elesése miatt befújt büntetője (többek között azért is, mert akkor éppen két labda volt a pályán), amely következtében végül Anglia jutott döntőbe.

Továbbá a 2022-es Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő során is akadt egy botránya: miután a Paris Saint-Germain elveszítette a Real Madrid elleni párharcot, a párizsiak elnöke úgy reagált, hogy Makkeliét „meg akarja ölni”.

Nos, szerda óta egy országgal több emlegeti a holland bíró nevét nem éppen kedvező környezetben.