Endrei Judit szeretne példát mutatni korosztályának. Ha nincs vírus, járja az országot és előadásokat tart. Kiderül, mit gondol a boldogság kék madaráról, miért mondott fel a Magyar Televízióban, vagy éppen miért szakított lányai édesapjával.
Endrei Judit 1976-tól 1998-ig dolgozott a Magyar Televízióban. Nem csak bemondó, műsorvezető is volt. Számtalan produkcióban mutatta meg, hogy nem csak mosolyogni és szépen beszélni képes. Láthattuk például az Ablak, a Leporelló, a Vasárnapi Turmix vagy épp a Híradó műsoraiban is.
1998-ra viszont – ahogy Judit fogalmaz – kifutottak alóla a műsorok.
„Nem akartam egy sajnálatra méltó, öregedő televíziósként várni a csodára” – mondta.
Sok hónapnyi álmatlan éjszaka után hozta meg a döntést. Ma már így érez: „A lányaim születése után ez a döntésem volt a legjobb az életemben.”
A királyi televízió után igaz, nehezebbé vált számára az élet, de ki is tágult a világ. Könyveket ír és jelentet meg, illetve országjáró turnékon meséli el élettapasztalatait. A Facebook-oldalán is aktív, több mint 12 ezren követik. Itt kihívásokat rendez, illetve „Napi Szívderítő” rovatával próbálja az emberek szemét felnyitni:
„Az életöröm és a boldogság nem a kék madár kergetése, hanem az élet apró pici örömei, amit ha észreveszünk, akkor egy picit talán könnyebb” – mondja.
Életfilozófiájának másik sarokköve, hogy sose kerüljön méltatlan helyzetekbe:
„Ne maradjunk az életben se párkapcsolatban, se munkában, se családban méltatlan helyzetben. Mindig keressük azt, ami jó nekünk és a környezetünknek” – vallja a legendás tévés.
„A gyerekeknek soha sem jó, ha a szüleik elválnak, életre szóló nehézséget okoz. Mi felnőttként eldöntöttük, hogy tovább nem folytatjuk. Mind a kettő követ el hibákat, illetve egyik fél sem képes dolgozni ezek megoldásán” – mondja.
A lányok miatt 2-3 naponta találkoznak, néha meg is kínálja pár finom falattal, illetve tanácsokkal is ellátja volt párját.
„Néha azt mondom neki, hogy ő a 3. gyerekem” – nevet.
Ahogy telnek az évek Endrei Judit a régi sérelmeket igyekszik elengedni:
„Az ember, ahogy idősödik, bölcsül is, elsimít magában dolgokat. Elkezdesz nem rágódni olyan dolgokon, amiken nem érdemes” – hangsúlyozza.
Példát kell mutatni a fiataloknak: „Ha mi folyton nyavalyognánk, begubózva látnának bennünket, abban nincs semmi követendő” – teszi hozzá.
Indirekt/Blikk