Nyomkövetővel távozott dr. Sz. Roland sztárügyvéd, négy embert lecsuktak.
Teljesen elképedt a magyar ügyvédtársadalom azon, hogy egyszerre három kollégájukat – dr. Sz. Rolandot, dr. Ny. Pétert és dr. V. Attilát – is őrizetbe vette a rendőrség. A gyanú szerint ők, illetve négy társuk azt állította, bármit el tudnak érni némi vesztegetési pénz fejében. Úgy tudjuk, az ügyvéd elismerte a cselekmény elkövetését.
Sz. Rolandról tudni kell: miután felállt a NAV igazgatói székéből, Berki Krisztián, Galambos Lajcsi és Gáspár Győző védője lett. Azonban ügyvédként hivatali visszaélés, hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt nyolc hónapra előzetesbe került, végül a bíróság első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte. Bár az ügyészség súlyosításért fellebbezett, Sz. Roland szabadlábon várja a másodfokú tárgyalását.
A gyanú szerint az ügyvédekCz. Zsolt vállalkozótól 800 millió forintot csaltak ki azt hazudva, hogy Orbán Viktor miniszterelnök, Pintér Sándor belügyminiszter és Polt Péter legfőbb ügyész, valamint NAV-os vezetők segítségével elsimítják az ellene költségvetési csalás miatt indított büntetőeljárást. Csakhogy a nyomozás folyt tovább, mire a vállalkozónál bejelentkezett a budapesti éjszakai élet jól ismert alakja, P. Róbert is, aki hasonló indokkal 150 millió forintot kért a segítségéért.
A Blikk úgy tudja, a kétségbeesett vállalkozó a vádalku reményében jelentette az esetet a hatóságnak. Amikor a TEK állig felfegyverzett kommandósai becsengettek P. Róbert gödöllői házába, a férfi egy szál alsógatyában nyitott kaput. Két hatalmas kutyája azóta is étlen-szomjan várja haza őt.
– Kár, hogy nem voltam itthon, amikor Róbertet bilincsbe verve elvitték a kommandósok. Pedig úgy megnéztem volna, biztosan jó kis műsor volt. Hogy mi lesz a kutyáival? Remélem, éhen halnak azok a dögök, mert rendkívül veszélyesek – fakadt ki a férfi egyik szomszédja.
A másik szomszéd P. Róbertet udvarias embernek tartotta, aki a születésnapján a várható hangzavar miatt előre elnézést kért tőle. Ugyanakkor a férfi korábban korántsem udvarias cselekedetekkel tűnt fel a híradásokban, P. Róbert a budapesti éjszakai élet ismert alakja. Nevét összefüggésbe hozták több, évekkel ezelőtti, szórakozóhelyen történt balhéval, így a 2015-ös Kertész utcai, késelésbe és tömegverekedésbe torkolló incidenssel is. Sz. Rolanddal kapcsolatban az őt ismerők értetlenségüknek adtak hangot.
Döbbenten hallottam, hogy Roland megint milyen ügybe keveredett. Nem tudom elhinni, hogy nem tanult a korábbi esetből, amikor ügyvédként volt NAV-os kollégáitól törvénytelenül kért ki belső információkat. Roland 2014. április 19-től letartóztatásban, 2014. december 17-től 2015. március 19-ig pedig házi őrizetben volt – magyarázta a nyomkövetővel elengedett Sz. Roland egyik, a neve elhallgatását kérő kollégája.
Indirekt/Blikk