Oroszország brit nagykövete azt mondta, nem hiszi, hogy országa taktikai nukleáris fegyvereket alkalmazna az Ukrajna elleni háborúban.
Andrej Kelin elmondta, az orosz katonai szabályok szerint ilyen fegyvereket nem használnak az ehhez hasonló konfliktusokban. A nagykövet megszólalt a Bucsa városában elkövetett háborús bűnökről szóló vádakkal kapcsolatban is: azokat „kitalációnak” minősítette.
A nukleáris fegyverek használatával kapcsolatban Kelin elmondta, Oroszországnak nagyon szigorú szabályai vannak ezek használatára, főleg akkor, ha az állam léte veszélybe kerül.
„Ennek semmi köze a jelenlegi művelethez” – mondta a BBC-nek adott interjújában a nagykövet.
Amikor Vlagyimir Putyin február végén, nem sokkal az invázió után fokozott készültségbe helyezte nukleáris erőit, azt széles körben figyelmeztetésnek tekintették.
A taktikai nukleáris fegyverek azok, amelyek viszonylag kis távolságra használhatók, szemben a „stratégiai” nukleáris fegyverekkel, amelyek sokkal nagyobb távolságra indíthatók, és felvetik a teljes nukleáris háború kísértetét.
De a kifejezés még mindig sokféle fegyvert tartalmaz, beleértve a kisebb bombákat és a csatatéren használt rakétákat. Oroszországnak körülbelül 2000 taktikai nukleáris fegyvere van.