Az egészségét is kockáztatja Vajna Tímea azért, hogy valóra váljon élete legnagyobb álma. A néhai filmügyi kormánybiztos Andy Vajna özvegye évek óta elkeseredett harcot vív azért, hogy édesanya lehessen. Szinte megszámlálni sem lehet, hányféle kezelésen, beavatkozáson esett át, ám mindeddig sikertelenül.
Karácsonykor ráadásul óriási veszteség érte: hét és fél hetes terhesen elveszítette a magzatát, a vetélés testi és lelki fájdalmai után azonban idén újra belevágott a babaprojektbe.
„A vetélés iszonyatos fájdalmakkal és görcsökkel járt, nem beszélve a lelki fájdalomról… Úgyhogy marad a lombik Amerikában és a hit” – írta akkor az Instagram-oldalán.
Most ismét hírt adott magáról, a követőinek elmondta, hogy az ötödik petesejt-leszívásánál tart, a siker érdekében pedig négyféle injekcióval kell szúrnia magát. A vakcinák önmagukban is rengeteg rizikót hordoznak magukban, hiszen számos mellékhatásuk lehet. A Tímea által használt, hazánkban nem elérhető tüszőstimuláló hormonnak például meglehetősen kellemetlen mellékhatásai lehetnek: duzzanat vagy véraláfutás, petefészek ciszta, orrmelléküreg-fájdalom. A jelek szerint azonban az özvegyben annyira erős a vágy, hogy annyi év hiábavaló próbálkozás után a kezében tarthassa a saját gyermekét, hogy minden kellemetlenséget vállal a siker érdekében.
Ráadásul a jelek szerint mindezt teljesen egyedül, legalábbis erre lehet következtetni egy korábbi Instagram-történetéből, amikor egy spermabankból jelentkezett be.
„Órákig tartó várakozások. A terméketlenség súlyos probléma, plusz nincsenek normális férfiak! Így a nők kifutnak az időből” – írta akkor és követői ebből arra következettek, hogy Timi felbontotta a jegyességét Zoltánnal, akivel közel három éven át éltek viharos kapcsolatban.
Tímea az elmúlt években milliókat költött arra, hogy anya lehessen, a különleges talpmasszázstól kezdve az egereken kikísérletezett NAD+ módszerig mindent kipróbált. Helyzetét nehezíti, hogy korábban endometriózissal diagnosztizálták, és nőgyógyászati műtéten is átesett a problémája miatt.
– A genetikusok által ismertetett tény, hogy minél idősebbek a petesejtek, annál nagyobb az esélye annak, hogy valamiféle genetikai betegség lép fel a magzatnál, például Down-szindróma, szívprobléma. Emellett a vetélés is nagyobb arányban fordul elő – mondta a Blikknek dr. Kóczán István belgyógyász-kardiológus, aki azt is elmondta, a teherbeesést elősegítő hormonkészítmények is hordoznak kockázatot. – Vannak, akiknél nem okoz semmiféle problémát, mellékhatást, de hogy mekkora a kockázat, az alapos kivizsgálás után derülhet ki. A hormonális beavatkozás nem mellékhatásmentes, még a legegyszerűbb gyógyszer sem! Nem véletlenül kell szigorú szakorvosi felügyelet alatt használni ezeket a szereket. Azoknál a hölgyeknél, akiknél eleve van valamiféle hormonális betegség, a kor előrehaladtával jelentősen csökken az esélye a teherbeesésnek, ám nem példa nélküli, hogy így is kihordható egy egészséges magzat.