Szerinte a közmédia hibát követett el, amikor egy ártatlan embert besározott.
A Blikk már több cikkben írt Galla Miklós és az MTVA háborújáról, melyben a humorista felháborodottan követeli, hogy adják át neki azt a Karinthy-gyűrűt, amire még februárban terjesztették fel. Mint ismert, a közmédia azután vont tőle vissza a díjat, hogy kiderült, Galla a közönség előtt egy fellépésen elővette a férfiasságát. Az abszurd humor hazai királya egy nyílt levélben már felkereste a közmédia vezetőit, hogy legyenek olyan kedvesek és adják oda neki a minden évben a magyar humor kimagasló figurájának járó elismerést, ám a humorista friss Facebook-bejegyzéséből kiderült, hogy levelére azóta sem érkezett válasz.
Ennek ellenére nem adja fel és ismét klaviatúrát ragadott, ahol már újfent tagadja, hogy valaha is pucérra vetkőzött volna a színpadon.
– A Telexen megjelent nyílt levelemre sem Dobos Menyhért, sem az MTVA kuratóriuma, melynek tagjai: Balogh László, Dr. Debreczeni József, Dr Ilosvay Gábor, Dr. László Miklós, Dr. Silhavy Máté, Tirts Tamás és Varga Szilvia nem válaszoltak. Még egyszer leszögezem: soha, semmilyen nyilvános vetkőzésben nem vettem részt. Senkinek nem írtam elő időpontot: történelmi tény, hogy Karinthy Frigyesnek június 25.-én van a születésnapja. Az önálló estemben előadom Ady Endre egyik leghosszabb és legmegrázóbb költeményét. A közönség értő, drámai csendben hallgatja végig – írja, majd kérdések sorát teszi fel a Karinthy-gyűrűt odaítélő testületnek.
– Ady költészete sem összeegyeztethető az MTVA értékrendjével? (Csak zárójelben kérdezem: a kuratórium tagjai közül ki lenne képes közel két órán át önállóan, szuggesztívan lekötni a közönség figyelmét, nevettetni, énekelni, verset mondani, ahogy én teszem? És melyikük nevének kiplakátozásakor lenne telt ház a színházban, vagy a művelődési házban? És ők döntenek az én díjamról? Hogy van ez?) A járvány előtt megrendeztem Ben Jonson: Volpone, avagy a pénz komédiája című darabját. Az előadásban – amelyet a Nemzeti Kulturális Alap bőkezűen támogatott – semmilyen meztelen jelenet, sem pedig trágár beszéd nem volt. Vajon Shakespeare kortársának klasszikus színdarabja sem összeegyeztethető az MTVA értékrendjével? Az Illés-klubban feldolgozásokat fogok énekelni. Vajon Szörényi Levente és Illés Lajos zenéi, illetve Bródy János dalszövegei sem összeegyeztethetők az MTVA értékrendjével? Augusztus 20-án elég szépen sugározta a Duna TV az István, a királyt. Absztrakt festészeti kiállításom volt a győri Rómer Flóris Múzeumban, a miskolci Művészetek Házában és a budapesti József Attila Színházban, melynek igazgatója Nemcsák Károly. Vajon ezen intézmények működése sem összeegyeztethető az MTVA értékrendjével? A Rádiókabaréban négy évig folyamatosan, tisztességesen és sikerrel dolgoztam. Szeretném folytatni. Hirtelen mi változott meg az MTVA értékrendjében? – fogalmazta meg álláspontja, majd újfent megkéri az MTVA döntéshozóit, hogy adják át neki a szerinte megérdemelt elismerést.
„Kérem a kuratóriumot, lássa be, hogy tévedett, és adják át nekem a negyven év munkájával kiérdemelt Karinthy-gyűrűt. Nem tudom elképzelni, a kuratórium tagjai és Dobos vezérigazgató úr hogy tudnak este azzal a tudattal nyugovóra térni, hogy egy teljesen ártatlan, jó szándékú embert hamis vádakkal besároztak? Egész életemben csak azzal foglalkoztam, hogy a Kedves Közönséget megnevettessem. Felöltözve. Remélem, nem az a céljuk, hogy a CEU és az SZFE után én legyek a harmadik. Kérem szépen a Karinthy-gyűrűmet! Köszönöm.”
Indirekt/Blikk