KezdőlapCímlapNem sikerült: a Qarabag kiverte a Fradit a Bajnokok Ligájából

Nem sikerült: a Qarabag kiverte a Fradit a Bajnokok Ligájából

A kinti 1-1 után hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett a Ferencváros az azeri ellenfelétől.

Nem indult jól a meccs a Fradi számára, hiszen az első percekben a kapuja elé szegezte a zöld-fehér csapat a Qarabag, aminek meg is lett az eredménye: Kovacevic passzolta el a labdát hátul, a vendégek pedig büntettek. A félidő közepén egyenlíthetett volna az FTC, ám Tokmac a kiugratása végén gyengén lőtt a hosszú satok irányába, a kapus nagyot védett.

Fordulás után is a vendégcsapat dominált, sorra alakította ki a helyzeteket, csak Dibuszon múlt, hogy nem lett újabb vendéggól. Aztán már ő is tehetetlen volt: előbb az 54., majd a 78. percben is betalált Wadji, így szertefoszlott a hazaiak BL-álma. Nem sokkal a vége előtt Traore szépített, majd a 95. percben Ryan Maee egy tizenegyest is kiharcolt – bár utóbbit a bíró nagyvonalúan nem adta meg, inkább lefújta a meccset.

Marad a Fradinak az Európaliga playoff, ahol a macedón Shkupi, vagy az ír bajnok Shamrock Rovers lesz az ellenfele. Az az akadály megugorhatónak tűnik…