Habár az elmúlt évek sikeres nemzetközi kupaszereplésének köszönhetően a Ferencváros labdarúgócsapata gazdálkodhat a legnagyobb költségvetéssel a magyar bajnokságban, mégsem a zöld-fehérek adják a legmagasabb fizetést az NB I-ben, hanem a Puskás Akadémia.
A napokban mindenki felkapta a fejét, amikor az ukrán tribuna.com újságírója biztos forrásra hivatkozva megírta, hogy a Puskás Akadémia iráni támadója, Shahab Zahedi évi bruttó 800 ezer eurós (320 millió Ft) fizetésért írt alá további egy évig a felcsútiakhoz. Mindez azt jelenti, hogy az orosz-ukrán háború miatt ukrán egyesületét, a Zorja Luhanszkot az elmúlt idényben hátrahagyó futballista havi 26,6 millió forintot tehet majd zsebre, ami nemcsak klub-, hanem az egész magyar liga rekordja is.
Ugyan elsőre mindenki azt gondolná, hogy a Ferencvárosnál még ennél is magasabb fizetések vannak, ez tévedés. A zöld-fehéreknél ugyanis ennél nagyságrendekkel kevesebbet, legfeljebb bruttó 15-16 millió forintot kap a legjobban kereső légiós, a klubnál ugyanis nem kiugró alapbérekkel, hanem különböző bónuszokkal motiválják a futballistákat. Úgy tudjuk, más légiósokhoz hasonlóan például a nyáron szerződtetett mali támadó, Adama Traoré számlájára is bajnoki cím és a nemzetközi kupafőtáblás-szereplés esetén kerülhet jelentősebb összeg.
Így történt ez a Fradinál korábban a már távozott ukrán sikeredző, Szerhij Rebrov esetében is. A vezetők elmondása szerint a szakember fizetése alapból nem volt kiugróan magas, a 2020-as BL-főtáblára kerülésért viszont megkapta a klub bevételének húsz százalékát, ami akkori árfolyamon egy milliárd forintnyi euró volt.
Ma már az NB I legtöbb csapatánál ‘nyugat-európai’ szerződéseket kötnek, ami azt jelenti, hogy a játékosok éves bruttó bére euróban van meghatározva. A jelenlegi vészes gazdasági helyzetben, amikor a forint folyamatosan romlik, ezek az összegek átváltva még magasabb bevételt jelentenek a futballistáknak – árulta el a Blikknek a magyar futballpiaci viszonyokban jártas bennfentes.
Indirekt/Blikk