Hátborzongató eset történt a kaliforniai Riverside városában még 1994-ben, amikor a helyi kórházba szállították Gloria Ramirezt. A fiatal nő átlagos életet élt: egy általános iskolában dolgozott önkéntesként, templomba járt, vidám embernek tartották. Azonban valamivel a 31. születésnapja után kiderült, hogy előrehaladott méhnyakrákja van. Az orvosok egy évet adtak neki.
A diagnózis után pár héttel Gloria rosszul lett otthonában, mentőt hívtak hozzá. A fiatal nő ekkor még magánál volt, infúzióra kötötték, válaszolt a kérdésekre, de minden fenekestül felfordult, amikor beértek a Riverside General Hospital ügyeletére. Az orvosi stáb tagjai közül többen fokhagyma-, és ammóniaszagra lettek figyelmesek Gloria körül, emellett olajosan fénylő réteget véltek látni a nő testén. Az egyik orvosrezidens ráadásul apró drapp színű részecskéket szúrt ki a beteg vérmintájában. Ekkor következett be az igazi hisztéria: a nő körül többen elájultak, rosszul lettek. A vezető orvos elrendelte a sürgősségi részleg kiürítését, csupán egy pár fős csapat maradt Gloriával. Az állapotát nem tudták stabilizálni, nagyjából háromnegyed órával a kórházba szállítás után meghalt. A sürgősségi részlegen 37-en dolgoztak aznap, közülük 23-an betegedtek meg. Hat dolgozó állapota olyan súlyos volt, hogy más kórházakba kellett szállítani őket.
A történtek után Gloria holttestét veszélyes hulladékként kezelték. Közveszélyesnek minősítették a halott nőt, testét fóliába tekerték, és légmentesen zárt alumíniumdobozban tárolták. A dobozt csak a boncoláskor nyitották ki. A helyi foglalkozásbiztonsági hivatal szakembereit a rendőrség segítségével eltávolíttatták a helyszínről. A történtek kivizsgálását tovább nehezítette, hogy egyes bizonyítékok eltűntek. Nem került elő a tű, amivel vért vettek Gloriától, sem a vérminta, sem az infúziós tasak. Emellett a kórház megtiltotta dolgozóinak, hogy bárkinek nyilatkozzanak az asszony halálát övező furcsaságokról. A boncolásról szóló hivatalos közlemény szerint rák következtében kialakult veseelégtelenség okozta a nő halálát.
Gloria teste csak két hónappal a halála után került vissza a családjához. A belső szerveket külön zsákba dobálták, a szív pedig hiányzott. A veseelégtelenséget a család kétségbe vonta, meg voltak győződve arról, hogy a kórház rejteget valamit, és a kezelés során okozták a nő halálát.
Egy oknyomozó cikk szerint a kórházban voltak, akik metamfetaminnal bizniszeltek. Ennek a gyártásához vegyszerekre volt szükség, amit intravénás tasakokban csempészhettek ki. Az egyik ilyen tasak azonban a sürgősségin köthetett ki, így juthatott a levegőbe, majd véletlenül befecskendezve Gloria testébe. A metamfetamin-elméletet ugyan nem vizsgálták hivatalosan, de egy kórházi droglabor működése, ami egy páciens halálát és több dolgozó súlyos megbetegedését okozza, dollármilliós botrányt keltett volna, ha nem tussolják el.