Egészen másképpen is alakulhatott volna a Wagner-lázadás abban az esetben, ha a vezetőjük nem egyezik meg az akciójuk leállításáról Vlagyimir Putyinnal. A Wagner-csoport egyik konvoja igencsak közel jutott egy atomfegyvereket tároló orosz katonai bázishoz, és amennyiben nem egyeznek meg, az orosz erők képtelenek lettek volna megállítani őket. Az eset Washingtonban is nagy riadalmat keltett.
Elképesztő részletek kerültek napvilágra a Wagner-csoport június végi lázadásáról. A Reuters hírügynökség szerint ugyanis a Jevgenyij Prigozsin vezette magánhadsereg több mint hetven járműből álló konvoja egy atomfegyvereket tároló orosz bázis felé vette az irányt, amit végül sikerült is megközelíteniük. Ugyan az orosz hadsereg próbálta megfékezni őket, nem jártak sikerrel. A páncélozott csapatszállítók, tankok végül csak akkor fordultak vissza, mikor Prigozsin és Vlagyimir Putyin orosz elnök megegyezett a lázadás leállításáról. Azt azonban csak találgatni lehet, miért indulhattak a Voronyezs-75 nevű bázis felé a Wagner katonái.
A hírügynökség orosz kormányzati forrásokból úgy értesült, miszerint Washingtont is aggasztotta, hogy Prigozsin fegyveresei egyre közelebb jutottak az atomfegyverekhez. Pontosan ezért is egyezett meg olyan gyorsan a Kreml a Wagner-csoport vezetőjével, és többek között ezért is távozhatott Prigozsin szabadon.
A Reutersnek az ukrán hírszerzés vezetője azt állította, a Wagner-katonák egy hátizsákba rejthető atombombát akartak megszerezni a bázisról annak érdekében, hogy úgymond „emeljék a tétet”. Ám erre a kijelentésére bizonyítékot nem tudtak szolgáltatni, illetve a hírügynökség ezt az állítást más forrásból sem tudta megerősíteni. Az amerikai Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője annyit közölt, miszerint „nem volt arra utaló információnk, hogy veszélyben lettek volna atomfegyverek”.
Az atomfegyver-szakértők szintén kétségüket fejezték ki az állítással kapcsolatban, ugyanis nem tartják valószínűnek azt, hogy az oroszok megtartották volna azokat a szovjet időben készült, kis méretű, rejthető atombombáikat, amelyek elférnének egy hátizsákban, illetve úgy vélik, még ha léteznének is ezek, már nem lennének működőképesek. És szintén kétségüket fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy a Wagner-katonák között lenne olyan, aki értene egy atombomba felrobbantásához.
A helyszínen készült videók, valamint a helyi lakosok beszámolója alapján kideríthető volt, hogy a Wagner-csoport konvoja szinte ellenállás nélkül jutott a Voronyezs-75 bázis közelébe, és végül az attól alig száz kilométerre található településen álltak meg. A beszámolók szerint útközben az orosz csapatok egy falunál próbálták őket megállítani, ám nem tanúsítottak nagy ellenállást, így a lázadók gond nélkül jutottak el Talovaja településre, ahol lelőttek egy orosz helikoptert is, miután az rájuk támadt rájuk. Innen végül már nem indultak tovább, mivel a vezetőjük és Putyin megegyezett.