A szájmaszk egyértelműen a 2020-as évi trendek meghatározó darabja. Tervezők, modellek készítenek vagy készíttetnek újabb és újabb darabokat, ezekből gyűjtöttünk most össze néhányat.
Kezdjük a világmárkákkal. A piaci rést meglátva természetes, hogy a legnagyobb divatcégek is azonnal megkezdték a díszdobozos maszkok gyártását. Rendelhető Luis Vutton, Gucci és szinte minden nagy márka logójával ellátott maszk, igaz sokuk nem csak designer darabokat készít, hanem kapacitásuk egy részét befogták a tömegtermelésbe és orvosi maszkokat is készítenek.
A hazai divattervezők többsége is ráállt a divatos maszkok gyártására. Mivel most az egyéb termékek nem annyira kelendőek, a túlélésük is múlhat a maszkok forgalmától.
„Nem nyerészkedni akarunk és design maszkokat készíteni, egész egyszerűen a jelenlegi helyzetre reagáltunk a mi tárházunkkal” – nyilatkozta Tomcsányi Dóri tervező, aki elmondta azt is, hogy felelősséget érez munkatársaiért, és arra törekszik, hogy túléljék ezeket az ijesztő időket. Egyébként a maszkokból származó bevételük 10 százalékát egy alapítványnak ajánlotta fel, akik orvosi maszkokat gyártanak, így ezzel segíti közvetve az egészségügyi ellátást.
A Nubu designer csapata a „Felelősek vagyunk egymásért!” jelmondatával hívja fel a figyelmet, hogy egy egyszerű maszk viselése szimbóluma annak, hogy felelősek vagyunk egymásért. A csapat négyféle maszkot dobott a piacra. A 2 rétegű maszkok poliészterből és pamutból készülnek, elasztikus gumipánttal. A NUBU termékei és Designer Arcmaszkjainak bevételeit kórházak, helyi önkormányzatok és egyéb rászoruló szervezetek támogatására fordítja.
A Solymos Bőr kézzel varrt, bőr maszkjai kissé extrémebb vonalat képviselnek. Cserélhető szűrőbetéttel rendelkeznek, és plusz jó tulajdonsága, hogy tarkón és fül mögött is lehet hordani.
És végül a talán legextrémebb maszk Lady Frankenstein műhelyéből. A német divattervező egy sokkoló Alien-maszkot készített, igaz limitált példányszámban: e képen látható darab az egyetlen ilyen védőmaszk.
Indirekt/nullahategy