KezdőlapCímlapZsinórban ötödször is főtáblás a Ferencváros!

Zsinórban ötödször is főtáblás a Ferencváros!

A Fradi a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének negyedik fordulójában 3-0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen a visszavágón.

Ahogy azt már az elmúlt években megszokhattuk – de furcsa ezt egy magyar csapattal kapcsolatban kimondani, leírni – a Ferencváros ismételten főtáblás a nemzetközi kupasorozatban. A zöld-fehérek ezúttal egy Bajnokok Ligája és három Európa-liga csoportkörös szereplés után Konferencia-liga csoportkörébe jutottak be.

A magyar bajnok ugyanis a kinti 4-0 után a selejtező negyedik fordulójának csütörtöki visszavágóján 3-0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen, így kettős győzelemmel lépett tovább. Máthé Csaba csapata ismét remekül játszott, támadásban vezettek több szemre igencsak tetszetős akciót és ismételten bebizonyosodott, hogy a Varga Barnabás, Adama Traoré kettős fantasztikusan érzi egymást és a kaput.

Összejött tehát az őszi folytatás, a csoportkör sorsolását ma 14.30-tól rendezik Monte-Carlóban.

Eredmény, selejtező, 4. forduló, visszavágó

Ferencváros-Zalgiris Vilnius (litván) 3-0 (2-0)

Groupama Aréna, 12 073 néző, v.: Urs Schnyder (svájci)

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Mmaee, Abena, Civic (Ramírez, 73.) – Sigér, Abu Fani (Ben Romdan, 65.) – Zachariassen – Traoré (Lisztes, 65.), Varga B. (Pesic, a szünetben), Marquinhos (Nguen, a szünetben)

Zalgiris: Gertmonas (Duka, 23.) – Bopesi, Hnid, Kendysh, Mamic (Pavelic, 65.) – Golubickas, Karasima (Kazukolovas, 66.), Buff, Verbickas – Kazlauskas (Jansonas, 71.), Oyewusi.

Gólszerzők: Traoré (4., 48.), Varga B. (42., tizenegyesből) Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.