KezdőlapCímlapÚjabb kellemetlen meglepetés Hosszú Katinkától: csak hetedik lett 200 vegyesen

Újabb kellemetlen meglepetés Hosszú Katinkától: csak hetedik lett 200 vegyesen

Hosszú Katinka a hetedik idővel került a 200 méter vegyes döntőjébe, ahol aztán a hetedik helyen végzett.

A magyar úszónő a táv nagy részében az utolsó helyen úszott, aztán az utolsó ötvenen beleerősített, így végül a brit Alicia Wilsont megelőzte. Hosszú magához képest rendkívül gyenge, 2:12.38 perces idővel ért célba, az előfutamban (2:09.70) és az elődöntőben (2:10.22) is jobb időt ért el.

Hosszú nagyon csalódott volt a versenye után: „Ami a legjobban frusztál, az az idő. Lehet, hogy az egy év halasztás, lehet, hogy egy másik felkészülés. Nem tudom. Ha most visszamennék, ennél sokkal jobb időt tudnék úszni. A 100 háton megpróbálok mindent.”