Még ma sem tért magához abból a döbbenetből Galambos Lajos (60) családja, amelyet a múlt hét végi hajnali házkutatás okozott.
A zenész ügyvédje, dr. Fröhlich Krisztián szerint aljas és megbocsáthatatlan túlkapás történt, amikor tucatnyi NAV-nyomozó felébresztette és kiparancsolta szobáikból a súlyos beteg asszonyt és három gyerekét, majd közel három órán keresztül felforgatták a házat.
– Naná, hogy nem találtak semmit! Szerencsére a NAV-nyomozók nem hoztak gázsprét magukkal, hogy azzal fújják le a család kutyáit, ellentétben a rendőrökkel a hat évvel ezelőtti rajtaütésnél – nyilatkozta a Blikknek dr. Fröhlich Krisztián. – Ez csak arra volt jó, hogy feldúlják egy békés család nyugalmát. Feltúrták az ágyakat, a szekrényeket, bekukkantottak a fehérneműs fiókokba, a párnahuzatba, de még a matrac alá is. Turkáltak a zoknik és a bugyik között is, hátha odadugták Lajcsiék az öt évvel ezelőtt eladott cégük papírjait.
Nem csoda, hogy Lajcsiék gyerekeit és a zenész feleségét is mélyen felkavarta az ügy, újraélték a hat esztendővel ezelőtti razzia emlékét.
Az ügyvéd a Blikk kérdésére elmondta: amikor Lajcsiék megalapították az ominózus tatai céget, amely ügyei után ezúttal nyomoztak az adóhatóság szakemberei, egy üres telek volt a telephely címe. Négyen – Lajcsi és Boglárka 25-25 százalékban – voltak tulajdonosok, és bár úgy tervezték, ingatlanfejlesztéssel foglalkoznak majd, valójában a cég nem működött. Akkor döntöttek az eladása mellett, amikor a közüzemi lopással és vesztegetéssel vádolt trombitaművészt kiengedték a börtönből. Azóta már az akkori vevő is továbbadott rajta, a cég kényszertörlés alá került, az utolsó tulajdonos ellen tavaly költségvetési csalás miatt büntetőeljárás indult.
– Valószínűleg emiatt történt az atrocitás. Lajcsiéknak semmi közük nincs ehhez az ügyhöz, mégis huszonhárom NAV-nyomozó összehangolt, rajtaütésszerű házkutatást végzett náluk, a cég régi ügyvezetőjének, valamint a könyvelőjének otthonában – folytatta az ügyvéd. –Úgy vélem, ez csak egy színjáték volt, valójában nem is a céges papírok után kutattak. Csupán Lajcsin akartak fogást találni, mert vészesen közeledik az ítélethirdetés időpontja, a hatóságnak pedig nincs perdöntő bizonyítéka.