A legendás Illés együttes vezetője nagyot tévedett, mikor azt hitte, hogy a barátja, zenésztársa Bródy János a besúgó.
„Múlt vasárnap 7-én találkoztam Szörényi Leventével a Metro-klubban. Beszélgettünk most készülő lemezükről, mondta, hogy két számot lehúzott róla a Lemezgyár, az egyik a Good by London, amely szerinte a legnépszerűbb lett volna. Az Illés együttes tagjai a cenzúra ellen egységesen lépnek fel” – áll az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára által nyilvánosságra hozott jelentésben.
Az irat arra is kitér, mi a feladata: „Az ügynök továbbra is igyekezzék rendszeresen találkozni »Énekes«-sel, ismerje meg célkitűzéseit, további terveit.” Az irat elemzője szerint ekkor nem sikerült Szörényit és Bródyt összeveszíteni. A Blikk megkereste a legendás zenészt, aki emlékezett a történtekre.
– Földbe gyökerezett a lábam, amikor kiderült, hogy belső körökből álnéven jelentenek rólam – mondta a Blikknek Szörényi. – Eleinte Bródyra Jánosra is gyanakodott a környezetem, mert az első magyar Woodstock után egy kijelentése miatt házi őrizetbe került, ezzel zsarolhatóvá vált, de hamar kiderült az igazság. A besúgó jelentésének tartalmi elszólásaiból – például: „a feleségével meghívtam ebédre” – rájöttem, hogy Gara valójában Fogarasi János. A kitűnő zongorista barátomat azzal bízták meg, hogy bomlassza fel az Illés zenekart. Szerettem őt, jó zenész volt.
Nem ez volt az egyetlen kellemetlen meglepetés, amikor belepillantott az aktákba.
– Dalos fedőnéven Vikidál Gyula azt jelentette rólam, hogy el akarom adni Amerikába az István a királyt, amiről szó sem volt – mondta ma már nevetve a Kossuth- és Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, aki egyik besúgót sem kérte számon. – Sorsszerű, hogy amikor Vikidálról kiderült ügynöki múltja, Pilisszántón találkoztam vele a templomban egy kulturális műsorban. Fogarasival pedig megszakadt a kapcsolatom, 2001 nyarán az Illés–Omega–Metró Szuperkoncerten találkoztunk utoljára a színpadon. Mindketten úgy viselkedtek, mintha semmi nem történt volna.