KezdőlapCímlapStresszkezelés – természetesen

Stresszkezelés – természetesen

Az életmód, a táplálkozás, a stressz és a hormonális ciklusok is hatással vannak a közérzetünkre, de az energiaszintünkre is, ami olykor jelentősen megnehezítheti a mindennapokat.

Az egyre gyorsuló világban sokszor feledkezünk meg arról, hogy valóban odafigyeljünk magunkra, pedig léteznek olyan egyszerű és természetes módszerek, melyek segítségével támogathatjuk szervezetünk egyensúlyát. Lássuk, hogy segíthet a meditáció, a saját testünk ismerete vagy éppen a mio inozitol!

A kiegyensúlyozott életmód alapja a megfelelő életmód

Talán már elcsépelt tanácsnak tűnik, a mindennapi rutinunkban azonban meghatározó szerepe van annak, hogy hogyan alszunk, mit eszünk, és mennyit mozgunk.

Az elegendő és pihentető alvás nélkülözhetetlen a hormonrendszer megfelelő működéséhez, de a mentális egészség megőrzéséhez és az immunrendszer támogatásához is. A rendszeres, de nem túlzott fizikai aktivitás – például a séta, a jóga vagy egy könnyed otthoni torna – hozzájárulhat a közérzetünk javításához és a harmóniánk megőrzéséhez.

Végül ne felejtsük el azt se, hogy a túlzott cukorbevitel, a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása és a rendszertelen vagy mértéktelen étkezés megnehezítheti a női (és persze a férfi) szervezet egyensúlyának fenntartását, érdemes tehát a természetes, tápanyagokban gazdag ételeket előnyben részesíteni.

Stresszkezelés – természetesen

A stressz sok nő életében szinte állandó tényező, melynek hatása messzebbre nyúlik, mint azt elsőre gondolnánk. Ez az állapot ugyanis hosszú távon hatással lehet a hormonális egyensúlyra, a menstruációs ciklusra, a termékenységre, de akár az emésztésre és az alvásra is. Szerencsére van megoldás: a légzőgyakorlatok, a meditáció, a természet közelsége, de a hobbinkra és a barátainkra fordított idő is segíthet abban, hogy egy kicsit megnyugodjunk, lecsendesedjünk és könnyebben viseljük a mindennapi nehézségeket.

A ciklus tudatos követése

Bár a női ciklus megváltozása számos problémára utalhat, érdemes azt akkor is folyamatosan nyomon követni, amikor semmi ilyesmit nem tapasztalunk – ehhez ma már számos applikáció áll rendelkezésre, ha valaki nem szeretné folyamatosan a napokat számlálni. A ciklus különböző szakaszaiban ugyanis más-más testi és lelki szükségleteink lehetnek: a menstruációs napokon sokan érzékenyebbek, előtte levertek, míg az ovuláció környékén gyakran energikusabbnak érezzük magunkat. Ha ismerjük a saját testünk ritmusát, könnyebben alakíthatjuk ehhez napi teendőinket, így felesleges bosszúságoktól is megkímélhetjük magunkat.

Gyógynövények, vitaminok a női egyensúly támogatására

A gyógynövények évszázadok, sokszor évezredek óta segítenek nekünk abban, hogy egyensúlyba kerüljünk, ha tehát nincs szükségünk gyógyszeres kezelésre, ezek is hatékony segítséget nyújthatnak nekünk a nehezebb időszakokban.

A cickafark gyakori választás, ha görcsoldásra vagy gyulladáscsökkentésre van szükség, de akár a fejfájás esetén is bevethető; a palástfű egyes vélemények szerint képes harmonizálni a hormonháztartást vagy beállítani a rendszertelen menstruációt, a maca gyökér pedig a hormonrendszerre gyakorolhat pozitív hatást – érdemes egy kicsit kísérletezni.

Egy kis extra segítségért válasszunk direkt nőknek kifejlesztett multivitamin készítményt, mely a számunkra fontos vitaminokat, ásványi anyagokat és antioxidánsokat tartalmazza, egyebek mellett folsavat, vasat és kalciumot. Bár a mio inozitol nem tartozik a vitaminok közé, mivel a szervezet maga is képes azt szintetizálni, szintén hatékony segítséget nyújthat. Ez az anyag ugyanis segít javítani a különböző receptorok érzékenységét, emiatt fontos szerepet játszik a hormonok működésében is.

A női egyensúly megőrzése nem egyetlen gyógyszeren vagy egy jól megválasztott étrenden múlik – ez egy hosszabb folyamat eredménye, melyben sokszor főleg magunkra számíthatunk. Találjuk meg a számunkra legjobb megoldásokat, és induljunk el az úton a saját ritmusunkban – a változás kívül-belül érezhető lesz.