Óriási áldozatokat hozott Kopasz Bálint, hogy kajakosként csúcsra érjen. Az elmúlt tizenöt évben mindent arra tett fel, hogy megvalósítsa álmát, és olimpiai bajnok legyen.
Sikerült neki! Tokióban, férfi K1 1000 méteren szenzációs teljesítményt nyújtva, ötkarikás csúccsal,3:20.643 perces időeredménnyeldiadalmaskodott. A világ- és Európa-bajnok Kopasz annak érdekében, hogy olimpiai aranyérmet szerezzen, gyermekkora óta csak és kizárólag a kajakozásra koncentrált. Ezért még arról is hajlandó volt lemondani, hogy magánélete legyen.
– A többiekkel ellentétben én nem buliztam. Nem voltak barátaim, sőt még barátnőm sem, pedig tizenöt éves korom óta nagyon szerettem volna. Elképesztő öröm és felemelő érzés olimpiai bajnoknak lenni – jelentette ki a 24 éves Kopasz, aki szerint még a mostaninál is jobb teljesítményre lehet képes a jövőben.
– Későn érő típus vagyok, a szervezetem tovább fejlődhet. Úgy gondolom, akár még három olimpián is szerepelhetek.
Nem túlzás kijelenteni, a családja élete a kajak-kenu körül forog: édesanyja, Demeter Irén egyben az edzője is, amióta elkezdett sportolni. Édesapja, Kopasz Péter pedig magyar bajnok kajakos, aki az algyői egyesületet irányítja. Három fiukból kettő is megismerkedett a kajakozással. A szülők rendkívül büszkék legkisebb gyermekükre, aki a tokiói szereplésének köszönhetően beírta magát a történelemkönyvekbe.
– Bálint hozzáállásáról mindent elmond, hogy amit kérek tőle, azt mindig zokszó nélkül megcsinálja. Rendkívül csendes és visszahúzódó, olyan alázattal és szerénységgel áll a sporthoz, ami példaértékű és ritkaság a mai világban – mesélte korábban Demeter Irén a Blikknek.
– Évről évre szépen fejlődik, természetesen nagyon büszke vagyok rá. Azért dolgozunk gőzerővel, hogy közösen minél nagyobb sikereket érjünk el. Csak az előnyét látom annak, hogy én vagyok a trénere. Minden rezdülését ismerem, hiszen nemcsak szakemberként, hanem édesanyaként is tudom őt kezelni, ez pedig óriási előny.
– Nagyon sokat tett azért, hogy idáig eljussak, mindennap ott volt mellettem, felkészített a versenyekre és főzött rám. Elképesztően jó érzés volt látni az örömet az arcán, amikor elsőként értem célba az olimpián – fogalmazott a sportoló, aki mögött a K1 1000 méter tokiói döntőjében honfitársa, Varga Ádám végzett másodikként 1.788 másodperces hátránnyal.
Indirekt/Blikk