KezdőlapCímlapPárizs 2024: születésnapra olimpiai ezüst Halász Bencének

Párizs 2024: születésnapra olimpiai ezüst Halász Bencének

A kalapácsvető Halász Bence ezüstérmes lett a párizsi olimpián, míg a kerékpáros Vas Blanka és az úszó Betlehem Dávid révén két negyedik helyet is szereztek a magyarok.

A szombathelyi atléta – aki éppen a verseny napján ünneplte 27. születésnapját – 79,97 méterrel végzett a második helyen. A számot a kanadai Ethan Katzberg nyerte 84,12-vel. Halász Bence a magyar kalapácsvetés tizedik olimpiai érmét szerezte, legutóbb Pars Krisztián állhatott dobogóra, aki 2012-ben, Londonban diadalmaskodott. Magyar atléta Halászt megelőzően Rióban állhatott ötkarikás dobogóra legutóbb. Nyolc éve Márton Anita nyert bronzérmet női súlylökésben.

Vas a dobogóról épphogy lemaradva ért negyedikként célba az országúti kerékpárosok női mezőnyversenyében, az aranyérmet meglepetésre az amerikai Kristen Faulkner szerezte meg. A 158 kilométeres, 1700 méter szintemelkedésű viadalon Vas végig remekül versenyzett, aki ha centikkel bár, de lemaradt az éremről.

Betlehem Dávid – az utolsó magyar úszó, aki medencébe ugrott a francia fővárosban – remek versenyzéssel, 14:40.91 perces országos csúccsal negyedik lett 1500 méteren, az első helyet 14:30.67-es világrekorddal az amerikai Bobby Finke szerezte meg.