KezdőlapCímlapPárizs 2024: bronzérmes a női kajaknégyes, Szilágyi Áron megint vesztett

Párizs 2024: bronzérmes a női kajaknégyes, Szilágyi Áron megint vesztett

Noha csütörtökön több éremre, köztük aranyra számítottunk, egy bronzéremmel gazdagodott a magyarok éremgyűjteménye.

Bronzérmet nyert a magyar női kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián. A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású hajó kedden az előfutamból másodikként közvetlenül a csütörtöki döntőbe jutott. Ebben a számban Magyarország volt a címvédő, de a három évvel ezelőtti csapatból csak Csipes maradt meg, a másik három versenyző olimpiai újonc.

A friss egység júniusban Szegeden Európa-bajnok lett, de ott alig volt komoly ellenfele. A rajtból közepesen jöttek el a magyarok, a táv első felében ötödikként haladtak, féltávnál viszont már harmadikak voltak, és ezt a pozíciójukat nagy versenyben meg is őrizték. Az, hogy még talán a saját elvárásukat is felülmúlták, jól látható volt a célba érés után, ahol nagy ünneplést csaptak. Az első két helyen az új-zélandiak és a németek végeztek.

A nők nyíltvízi úszásában 10 kilométeren az ötkarikás újonc Fábián Bettina ötödik helyen zárt, akárcsak Losonczi Dávid a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában, aki a bronzmérkőzésen 2-1-re kikapott a dán Turpal Ali Bisultanovtól. A kenu kettesek 500 méteres távján Adolf Balázs, Hajdu Jonatán hatodik lett, míg a női vízilabdázók az olaszokkal találkoznak majd az ötödik helyért, miután csütörtökön 12-9-re verték a görögöket.

Budapest, 2024. július 23. Szilágyi Áron kardvívó az olimpiára készülõ vívóválogatott edzésén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban 2024. július 23-án. MTI/Szigetváry Zsolt

Magyar vonatkozású hír az is, hogy a háromszoros olimpiai bajnok kardvívó, Szilágyi Áron nem került be a Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói bizottságába. A testület négy új tagja a hétszeres ötkarikás bajnok amerikai sprinter Allyson Felix, a német tornász Kim Bui, a Párizsban két aranyérmet is szerző ausztrál szlalomkajakos Jessica Fox, valamint Marcus Daniell új-zélandi teniszező lett.