KezdőlapCímlapParalimpia: magyar érmek minden színben

Paralimpia: magyar érmek minden színben

A kajakos Kiss Péter Pál címét megvédve aranyérmet szerzett a KL1-es kategóriában, 200 méteren, Az úszó Pap Bianka ezüstérmet szerzett szombaton az SM10-es sérültségi kategória 200 méter vegyes számában, míg az asztaliteniszező Szvitacs Alexa bronzérmet szerzett a WS9-es kategóriában.

A kajakos Kiss Péter Pál címét megvédve aranyérmet szerzett a KL1-es kategóriában, 200 méteren a párizsi paralimpia szombati versenynapján. Suba Róbert a negyedik helyen ért célba. Kiss Péter Pál, a Budapesti Honvéd 21 éves világ- és Európa-bajnok versenyzője már a pénteki előfutamból biztosította a helyét a fináléban, amelyben a középfutamból csatlakozott hozzá Suba Róbert is, így két magyarért lehetett szorítani.

Kiss jól kezdett, már a táv elején az élre állt, s bár brazil és francia riválisa egy ideig vele tartott, 80 méter után elképesztő sebességre kapcsolt, megindította a hajóját, s innentől kezdve már csak a hátát nézték a többiek. A végén fölényes sikert aratott, közel két másodperces előnnyel diadalmaskodott.

Az úszó Pap Bianka ezüstérmet szerzett szombaton az SM10-es sérültségi kategória 200 méter vegyes számában a párizsi paralimpián. A korábban 100 méter háton címét megvédve arany-, 400 gyorson pedig bronzérmet szerző 24 éves versenyző a délelőtti előfutamból messze a legjobb idővel, 2:33.28 perccel került a délutáni döntőbe, amelyet így a 4-es pályán kezdhetett az ezúttal is teltházas La Défense Arénában.

A pillangó után negyedikként fordult, de aztán háton a várakozásoknak megfelelően az élre állt, s a mellre már fél testhossz előnnyel fordult. Ebben az úszásnemben ugyanakkor megelőzte a 6-oson úszó kínai Csang Meng, aki aztán végig tartotta, sőt növelte is előnyét, Pap pedig 2:29.02 perccel másodikként csapott a célba, teljessé téve ezzel párizsi éremkollekcióját.

Az asztaliteniszező Szvitacs Alexa bronzérmet szerzett a WS9-es kategóriában a párizsi paralimpia szombati versenynapján. Az előző játékokon bronzérmes, majd egy évre rá világbajnok Szvitacs pénteken brazil versenyzőt búcsúztatva jutott elődöntőbe, ahol a lengyel Karolina Pek várt rá.

A magyar parasportoló az első szettben ugyan volt kétpontos előnyben is, de végül a rivális jobbnak bizonyult, ráadásul Pek a második játszmát végig vezetve nyerte meg. A harmadik felvonásban is a lengyel irányított, aki így magabiztosan jutott be az esti fináléba.