KezdőlapCímlapParalimpia: magyar aranyeső Párizsban

Paralimpia: magyar aranyeső Párizsban

Ekler Luca és Konkoly Zsófia arany, a női tőrcsapat ezüst, míg Pálos Tamás és Pap Bianka bronzérmes lett a francia fővárosban.

Ekler Luca címét megvédve aranyérmet szerzett csütörtökön a T38-as kategória távolugró számában a párizsi paralimpián. Az atlétákat rendkívül zord körülmények fogadták, mindössze 17 fok volt és szakadt az eső délelőtt a Stade de France-ban, ahol a program elején rendezték a magyar érdekeltségű finálét, amelyben Ekler tokiói győztesként, világbajnokként és világcsúcstartóként, azaz abszolút favoritként állt rajthoz.

A TFSE 25 éves atlétája – a szám világbajnoka és világcsúcstartója – végig vezetett az esőben rendezett versenyben, és végül 5,56 méteres eredménnyel diadalmaskodott a Stade de France-ban. Fölényét jól mutatja, hogy a második helyezett német Nele Moos 5,13-mal szerezte meg az ezüstérmet.

A 22 éves pécsi versenyző – aki egy hete 400 gyorson is nyert Párizsban – a délelőtti előfutamokból a legjobb idővel került az esti döntőbe, amelyben nagy csatát vívott a Tokióban mögötte harmadik spanyol Nuria Marques Sotóval, de végül 88 századdal ő volt a gyorsabb. Konkoly Zsófia pályafutása hatodik paralimpiai érmét szerezte, eddig 3 arany, 2 ezüst és 1 bronz a mérlege.

Ezüstérmet nyert csütörtökön a Hajmási Éva, Madarászné Mező Boglárka, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla összeállítású magyar női kerekesszékes tőrválogatott a párizsi paralimpián.

Az úszó Pap Bianka bronzérmet szerzett csütörtökön az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában a párizsi paralimpián. Az asztaliteniszező Pálos Péter bronzérmet szerzett az MS11-es kategóriában a párizsi paralimpián.

Az összmérleg jelenleg három arany, két ezüst, három bronz.