KezdőlapCímlapParalimpia: aranyos, ezüstös nap Párizsban

Paralimpia: aranyos, ezüstös nap Párizsban

Újabb három érmet szereztek paralimpikonjaink a francia fővárosban: Pap Bianka arany, míg Luterán Petra és Konkoly Zsófia ezüstérmet nyert.

Pap Bianka arany-, Konkoly Zsófia pedig ezüstérmet szerzett az úszóversenyek pénteki versenynapján a párizsi paralimpián. Pap Bianka az S10-es sérültségi kategóriában a 400 méter gyorson csütörtökön szerzett bronzérmét követően, pénteken 100 méter háton versenyzett a La Defénse Arénában.

A Vasas 24 éves úszója – akinek egy gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja – délelőtt 1:08.60 percet úszott, amivel messze a leggyorsabb volt, és este is remekül versenyezett. Már a reakcióideje is a legjobb volt a mezőnyben, s utána végig vezetve úszta le a száz métert. A végén ugyan jöttek fel rá a riválisok, de sikerült megőriznie előnyét, és 1:07.97 perces idővel diadalmaskodott.

A Párizsban már kétszeres aranyérmes Konkoly Zsófia – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – ezúttal 100 méter pillangón ugrott medencébe, s az előfutamból a második idővel, 1:07.80 perccel került a fináléba.

Az esti éremcsatában ugyanúgy csak az amerikai Christie Raleigh-Crossley bizonyult jobbnak nála – paralimpiai csúccsal -, mint délelőtt, a többieket azonban maga mögött tartotta, így 1:06.79 perces idővel megszerezte harmadik párizsi érmét.

Luterán Petra ezüstérmet szerzett a T47-es kategória távolugró számában pénteken a párizsi paralimpián. Luterán idén világbajnoki bronzérmet szerzett távolban, s a mostani döntőben az utolsó ugrásával megkoronázta addigi teljesítményét, ugyanis 5,85-tel újabb egyéni rekordot ért el, és megérdemelten ünnepelhette élete első paralimpiai érmét egy ezüstöt.