Kiderült, hogy alkoholvásárlásnál akkor is elkérték a vásárlók személyi igazolványát, ha egyértelmű volt, hogy elmúltak 18 évesek, ráadásul a születési dátumokat rögzítették és 180 napig tárolták is, ami jogsértésnek minősül.
Az áruházlánc beismerte, hogy a folyamat úgy zajlik, hogy a kasszások elkérik a vásárlók azonosító okmányát, a pénztáros a kassza rendszerébe begépeli a pontos születési dátumot, a szoftver pedig egy egyszerű kivonási műveletet végez a születési dátum és az aznapi dátum alapján. Az Aldi mindezt azzal indokolta, hogy a dolgozók munkáját akarták megkönnyíteni.
A NAIH hivatalból indított eljárását, amelyből kiderült, hogy nemcsak a vásárló életkorának kiszámítására használta fel az Aldi a születési dátumok rögzítését. Ezeket az adatokat a naplófájlok részeként 180 napig tárolták, és így az üzletlánc adatfeldolgozói is hozzájuk férhettek.
A NAHIH szerint az Aldi gyakorlata adatvédelmi jogsértésnek minősült. Emiatt 95 milló forint adatvédelmi bírság megfizetésére, illetve az életkor ellenőrzésével kapcsolatos gyakorlata felülvizsgálatára és az üzlethelyiségekben megvalósuló adatkezelésekre vonatkozó adatkezelési tájékoztató kihelyezésére kötelezték az üzletláncot.