Ilyen vulkánkitörés utoljára 1979-ben történt.
+ de 2.300 pers se sont réfugiées dans 62 abris d’urgence, et sont actuellement dépistées et vaccinées contre le Covid-19 par le ministère de la Santé, a précisé la CDEMA.
— DOM ISA GATTUSO (@IsaGattuso) April 10, 2021
Eruption de la Soufrière à Saint-Vincent, des milliers d'évacuation https://t.co/zty8pcB9si via @20minutes
Pénteken erős robbanást lehetett hallani a La Soufriére vulkán kráteréből, majd hamu és erős kénszag borította el a környéket. Saint Vincent szigetén körülbelül 16 ezer embert kell evakuálni a vulkánkitörés miatt, Antigua és Guyana is felajánlotta segítségét. Az embereket hajókkal szállítják a közeli szigetekre. Ralph Gonsalves miniszterelnök nyilatkozatában arra kér mindenkit, hogy maradjanak nyugodtak, és továbbra is próbáljanak meg védekezni a koronavírussal szemben. „A mezőgazdaságot súlyosan fogja érinteni, sokunk talán elveszít pár állatot, és meg kell majd javítani a házainkat, de ha életben maradunk és erősek maradunk, együtt jobban és erősebben építjük majd újra” – mondta Gonsalve – adta hírül a Blikk.
🌋🇻🇨 La erupción de #LaSourfière explosiva comenzó a las 8:41 de esta mañana según lo indicado por @uwiseismic, es probable que el volcán esté en un punto de no retorno.
— EarthQuakesTime (@EarthQuakesTime) April 9, 2021
Las evacuaciones marítimas y terrestres continúan en curso para disminuir el riesgo volcánico. pic.twitter.com/LHQxKauaHy