KezdőlapCímlapFérfi kézi-eb: a szerbek legyőzésével már középdöntős a magyar válogatott

Férfi kézi-eb: a szerbek legyőzésével már középdöntős a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon 28-27-re legyőzte Szerbiát a csoportkör második fordulójában, így a csoport zárómeccsétől függetlenül továbbjutott.

Jó néhány magyar hibával kezdődött a meccs, a szerbek egy 4-1-es sorozattal elléptek (7-5), ezután viszont hét percig nem találtak be, amit egy 4-0-s szériával használtak ki az egyre jobban védekező Bánhidi Bencéék. Többször is elhúzhattak volna három góllal, ez először a 27. percben sikerült, de Bánhidi és Krakovszki Zsolt hibája után 14-13-as részeredménnyel mentek a szünetre a csapatok.

A pihenő után a szerb kapuba Dejan Milosavljev helyett Vladimir Cupara érkezett, aki négy évig Veszprémben védett. Korábbi csapattársai közül Sipos Adrián és Ligetvári Patrik, korábbi ellenfelei közül Szita Zoltán és Krakovszki Zsolt lövését védte, csapata mégsem tudta átvenni a vezetést. Nem utolsó sorban azért, mert a Palasics Kristóf helyére beküldött Bartucz László is bravúros védéseket mutatott be a másik oldalon.

Ebben az időszakban a szerbek kilenc percig nem találtak be, ekkor Siposék megint csináltak egy 4-0-s sorozatot, ettől még magabiztosabbá váltak, Bartucz pedig újabb bravúros védésekkel segítette a csapatot. A cserejátékosok ezúttal jól szálltak be, és már két perc sem volt hátra, amikor 28-25-ös előnyben voltak a magyarok, akik végül egy találattal győztek. A mezőny legjobbja a 9 találatot elért Bánhidi Bence volt.

„Hoztuk azt, amit előzetesen terveztünk, a játékosok nagyon jó munkát végeztek. A két csapat közötti különbség is kiütközött, annak is köszönhetően, hogy minden magyar játékos teljes szívvel küzdött. Ez a győzelem nagyon fontos számunkra, büszke vagyok a srácokra, megérdemlik ezt a győzelmet. Ők voltak a főszereplők, mi adjuk a támogatást, a hátteret, de nekik kell megvalósítani a mi elképzeléseinket. Ilyen játékosokkal pedig jó dolgunk van nekünk, edzőknek” – nyilatkozta José María Rodríguez Vaquero, a magyarok szövetségi kapitánya.

A magyarok pénteken 26-24-re nyertek Montenegró ellen, kedden 20.30-tól pedig Izlanddal játszanak. A csoportok első két-két helyezettje jut tovább a középdöntőbe. A magyar együttes már biztosan találkozik a házigazda németekkel, valamint a horvátokkal a kölni csoportban.