KezdőlapCímlapEz ciki volt: csúfos vereséget szenvedett a magyar válogatott Albániában

Ez ciki volt: csúfos vereséget szenvedett a magyar válogatott Albániában

Az angolok elleni 0-4 után nem sikerült javítani az albániai világbajnoki-selejtezőn. Sőt, még mélyebbre kerültünk…

Tulajdonképpen esélyünk sem volt az idegenbeli mérkőzésen. Az első félidőben ugyan volt egy nagy helyzete Kleinheislernek, ám a kapusba lőtte a labdát. Ezen kívül csak az albánoknak volt helyzetük, ám Gulácsi Péter, majd Dibusz Dénes – előbbit sérülés miatt a szünetben le kelett cserélni – nagy bravúrokkal meccsben tartotta a válogatottunkat.

A 87. percben aztán nem volt menekvés: noha Fiola elleni szabálytalansággal kezdődött az albán akció, a bíró nem ítélt semmit, Broja pedig 14 méterről a rövid sarokba bombázott. A történelem során ez volt az első gól, amit Albánia lőni tudott nekünk…

Válogatottunk ezzel a vereséggel a selejtezősorozat felénél visszacsúszott a tabella negyedül helyére Anglia, Albánia és Lengyelország mögé.