KezdőlapCímlapElképesztő! Szoboszlai remek fejesgóllal tért vissza a Chelsea ellen

Elképesztő! Szoboszlai remek fejesgóllal tért vissza a Chelsea ellen

Az éllovas Liverpool 4-1-es győzelmet aratott a vendég Chelsea felett az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szerdai rangadóján, amelyen Szoboszlai Dominik is betalált.

A végig nagy fölényben futballozó Vörösök már az első félidőben eldönthették volna az összecsapást, de a szünet előtt 2-0-s előnynél büntetőt rontott az uruguayi Darwin Nunez, aki később még kétszer a kapufát találta el. A magyar válogatott csapatkapitánya, aki sérülése után először lépett pályára kezdőként, a hazaiak harmadik gólját szerezte egy nyolcméteres fejessel a 65. percben. Szoboszlai gólját ide kattintva tekintheti meg.

„Bradley a fejemre ívelte a labdát, szóval nem igazán kellett sok mindent csinálnom. Nagyon örülünk, hogy nálunk játszik. Már sokszor megmutatta, hogy készen áll. Mindent kiadtunk magunkból, ami bennünk volt, a kezdők és a cserék is. Megmutattuk a kvalitásainkat, a 4-1 pedig egy remek eredmény ” – nyilatkozta a lefújást követően a BBC-nek Szoboszlai Dominik, hozzátéve, hogy talán ez volt karrierje első fejes gólja.

Nem sokkal később lecserélte őt az idény végén távozó német vezetőedző, Jürgen Klopp. Ezt követően a londoniak erejéből már csak a szépítésre futotta, ráadásul pár perc után a kolumbiai Luis Diaz visszaállította a különbséget. A meccs legjobbja Conor Bradley volt, aki a gólja mellett két gólpasszt adott. A Liverpool továbbra is vezeti a tabellát, előnye 5 pont a címvédő Manchester City előtt.