KezdőlapBelföldOdatették: országos csúccsal 5. lett a magyar férfi gyorsváltó az olimpián

Odatették: országos csúccsal 5. lett a magyar férfi gyorsváltó az olimpián

Hatalmas bravúrt ért el a Milák Kristóf, Szabó Szebasztian, Bohus Richárd, Németh Nándor összetételű magyar úszóválogatott, amely az ötödik helyen csapott célba a 4×100 méteres gyorsváltók versenyén.

Már az is nagy bravúr volt, hogy a döntőbe jutott a csapat. Ilyenre a korábbi olimpiákon nem volt példa. Milák és Szabó még a hetedik helyen vitte a csapatot, amely Bohus és Németh után már az ötödik helyen zárt. Bár egészen a végéig harcban voltak a dobogóért, 3:11.06-os idővel értek célba, ami az 5. helyre volt elég.

Németh Nándor 15. lett a 200 méter gyors elődöntőjében, így lemaradt a szám keddi döntőjéről a tokiói olimpia úszóversenyén. A BVSC sportolója vasárnap az előfutamban 1:46.19 perccel megjavította egyéni legjobbját, ám ezt a teljesítményét nem tudta megismételni hétfőn délelőtt: szinte századra pontosan egy másodperccel maradt el attól, s az 1:47.20 perces ideje a 15. helyre volt elég.