KezdőlapBelföldMagyar szabadalom hódít az óvodákban

Magyar szabadalom hódít az óvodákban

Van, aki be akar költözni, míg más gyerekek az építési kedvet vagy a rombolási vágyat élik ki rajtuk. A játék eközben egy sor olyan létfontosságú képességet fejleszt, ami a monitor előtt ülve elsikkadna.

Minden fejlődéskutató egyetért abban, hogy a virtualitás irányába tolódó világban óriási szükség van a valós élményekre: egy óvodás gyereknek mozogni, alkotni, építeni és rombolni kell. Épp ebben segíti őket egy magyar tervezésű és gyártású, innovatív építőjáték.

A Bind & Bery története két magyar apukától indult, akik arról ötleteltek, hogyan tudnának a gyermekeik figyelmét a képernyőről minél inkább a külvilágra terelni. Végül egy olyan egyedi játékot alkottak meg, ami mára nemzetközi szabadalmat is nyert, ráadásul készségfejlesztő hatása is pedagógusok és gyógypedagógusok szakvéleményével alátámasztva igazolt. Bizonyítottan fokozza az együttműködési képességet, de segíti például az egyensúlyérzék, a kéz-láb koordináció, a térérzékelés és az olyan kognitív területek fejlődését is, mint a logika, a figyelem és az emlékezet.

Hogy mi is ez a játék pontosan? Képzeljünk el egy olyan, formára vágott szivacselemekből összerakott várat, házikót, alagutat vagy egyéb építményt, ami elég nagy hozzá, hogy az óvodás korú gyerekek is összerakják, szétszedjék, lerombolják és felépítsék. Akár versenyezhetnek is, előadhatják a kedvenc meséiket, vagy bekuckózhatnak a saját házukba: de olyan is akadt, aki az összes holmijával együtt szeretett volna beköltözni.

Az összekapcsolható elemekhez az alkotók a legó és tetris világából merítettek inspirációt, így komoly fejtörőt jelent a kapcsolódási pontokat megtalálni és az építményt összeállítani. És bár az összerakás lépései adottak, a gyerekek fantáziája sokszor nem várt eredményekhez vezet, például két ház épül egymás tetejére.