Jövő hét csütörtökön egyeztetnek a pedagógusok sztrájkbizottságának képviselői Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nemrégiben megújította a sztrájkköveteléseit, és közölték, hogy amennyiben a Belügyminisztérium nem hajlandó tárgyalni velük, bírósághoz fordulnak a követeléseikkel. Bár a tárgyalást megtartják, a Népszava szerint kérdéses, mire jutnak majd, ugyanis Maruzsa nemrég indokolatlannak és okafogyottnak nevezte a követeléseik egy részét.
A PSZ alelnöke, Gosztonyi Gábor szerint a tárgyalásokra azért is van szükség, mert az elmúlt napokban több, egymásnak ellentmondó információ jelent meg a kormány részéről a pedagógusok bérének emelését illetően: míg Pintér Sándor 10 százalékos emelést tervezett januárra, Gulyás Gergely a Blikknek elárulta, hogy amennyiben Magyarország megkapja az eddig visszatartott kohéziós források egy részét, a diplomás átlagbér 72 százalékára emelik a pedagógusok bérét, azaz közel bruttó 700 ezerre.
Ezután az RTL Híradó megkeresésére azt közölte a Belügyminisztérium, hogy továbbra is 10 százalékos emeléssel számolnak. A Népszava a Miniszterelnökségnél érdeklődött, akik elmondták, hogy az Európai Bizottság szerdai döntését a kormány a jövő heti kormányülésen a tanári bérek emelésével kapcsolatosan fogja értékelni.