Szomorú hír érkezett, elhunyt a magyar filmművészet egyik jelentős alakja, Böszörményi Zsuzsa színész-rendező. Édesapja és édesanyja is filmrendezők voltak, sőt mindketten, Böszörményi Géza és Gyarmathy Lívia is Kossuth-díjat kaptak munkásságukért.
Hosszan tartó betegség után péntek hajnalban meghalt Böszörményi Zsuzsa Balázs Béla-díjas és diák Oscar-díjas filmrendező, közölte az MTI. A művész 60 éves volt.
Böszörményi az SZFE-n végzett 1991-ben, diplomafilmje, az Egyszer volt, hol nem volt elnyerte a legjobb külföldi filmnek járó diák Oscart, és fesztiválsikereket aratott Cannes-ban, Nyon-ban és Londonban.
Rendezőként olyan alkotásokat jegyez még, mint az Oh, Carol! (1987), a Mozaikok a női alkoholizmusról (1989), a Viharsarok (1990), a Vörös Kolibri (1995) a Mélyen őrzött titkok (2004) és a Hosszú utazás (2007).
Első nagyjátékfilmje, az 1995-ös Vörös Kolibri a női sorssal foglalkozott a zűrzavaros közép-kelet-európai viszonyok közepette. Ourense-ben a Legjobb európai film, a Kalkuttai Nemzetközi Filmfesztiválon a Legjobb első film díját kapta.
A Magyar Filmművészek Szövetségének közleménye szerint Böszörményi Zsuzsa a Filmjus Egyesület Kuratóriumának tagjaként kivételes szociális érzékenységgel és megértéssel dolgozott hosszú ideje a nehéz helyzetbe került kollégák megsegítésén.