KezdőlapCímlapTovábbjutott a BL-ben a Fradi, megvan az újabb főtábla

Továbbjutott a BL-ben a Fradi, megvan az újabb főtábla

Kettős sikerrel ment tovább a Ferencváros, zsinórban hetedszer is biztos az őszi folytatás.

A magyar bajnok Ferencváros hazai pályán 4-3-ra legyőzte az örmény Noah együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulós párharcának visszavágóján, így kettős győzelemmel, 6-4-es összesítéssel jutott tovább és ősszel biztosan valamelyik európai kupasorozat főtábláján szerepel majd.

A gólgazdag összecsapáson előbb Pesic, majd Joseph góljára is válaszolni tudtak az örmények, a szünet után pedig Zachariassen tizenegyesből szerzett góljára is tudott még reagálni a rivális. A mérkőzést eldöntő találatot Varga Barnabás szerezte.

A Ferencvárosnak még két párharcot kell megnyernie ahhoz, hogy a BL-ben főtáblára kerüljön, ugyanakkor legrosszabb esetben is a Konferencia-liga alapszakaszában folytathatja az ősszel.

A BL-selejtező 3. fordulójában a zöld-fehérekre a Ludogorec vár, miután a bolgár bajnok a gól nélküli első mérkőzés után hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el, majd a hosszabbításban 3-1-re legyőzte a horvát Rijekát, amely kilenc emberrel fejezte be a visszavágót.