KezdőlapBelföldÉvekig nem kapnak béremelést az orvosok, ápolók

Évekig nem kapnak béremelést az orvosok, ápolók

Az egészségügyi ágazatban a következő két évben nem várható béremelés, és végleg leállították a Dél-Budai Centrumkórház beruházását.

Az egészségügyi dolgozók számára kedvezőtlen hírt közölt Takács Péter, amikor megerősítette, hogy 2025-ben és 2026-ban nem terveznek béremelést az ágazatban. Az egészségügyi államtitkár a béremelés elmaradását a családpolitikai intézkedésekkel igyekezett ellensúlyozni.

„Mivel a kollégáink túlnyomó többsége hölgy az egészségügyben, – szakdolgozóknál abszolút többségben vannak, és az orvosoknál is, főleg a fiatalok körében – azt se felejtsük el, hogy hamarosan megduplázódik a családi adókedvezmény és a háromgyerekes édesanyák, januártól pedig a 40 év alatti édesanyák válnak adómentessé. Szóval lesz keresletnövekmény az egészségügyben, csak nem pántlikázottan, hanem a családpolitika keretein belül” – fogalmazott az államtitkár a Hetek című lap hasábjain.

A beszélgetés során az is kiderült, hogy véglegesen leállították a Dél-Budai Centrumkórház fejlesztését. A projektre eddig összesen 18 milliárd forintot költöttek, amiből 4 milliárdot csak az idei évben használtak fel.