KezdőlapBelföldFantasztikus siker: a Fradi 2-0-ra legyőzte a Slavia Prahát a Bajnokok Ligájában

A Ferencváros két ellenfelén már túllépett a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Azt is hozzá kell tenni gyorsan, hogy a koszovói Pristina és a litván Zalgiris nem képviselt komolyabb játékerőt. Aztán láttuk a Fradit a Kisvárda elleni bajnoki évnyitón, ahol nem csak a vereség szomoríthatta el a szurkolókat.

Jött szerda este a Slavia Praha, és csak pár percnek kellett eltelnie, hogy a saját bőrünkön érezzük, itt most egy komoly szintlépés történt. A cseh bajnok sokkal nagyobb játékerőt képvisel, mint azok a csapatok, akikkel korábban játszottak a zöld-fehérek. Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy legalább akkorát, mint az a Dinamo Zagreb, akivel a Fradi a BL tavalyi selejtezőjének ezen szakaszában játszott. Elég csak a két keret közti anyagi különbséget említeni. A Transfermarkt.com szerint a Fradi kerete 35,30 millió eurót ér, míg a Slaviáé 93.60 milliót.

Futószalagon jöttek a Slavia lehetőségei. Egyértelműen uralták a meccset az első félidőben, sokszor a szerencse segített minket. A védelem azért jól állt a lábán, de nagyon veszélyes volt a csehek minden támadása. Nagy ritkán sikerült eljutni az ellenfél kapujáig, akkor pedig többnyire a hazai csatárok hibáztak. Azt is hozzá kell tenni, amikor a Fradi eljutott az ellenfél kapujáig, akkor mindig megvolt a gólveszély.

Pont abban a támadásban nem volt benne, amelyből a Ferencváros a vezetést megszerezte. A 44. percben egy rossz indítást mentettek Ryan Mmaee elől. A becsúszó Kacsaraba tette haza, Kolár pedig szépen le akarta kezelni a labdát, ami aztán egy göröngyön átpördült a lába fölött: gól, 1–0.

Aztán olyan folytatás jött, ami megint csak nem volt benne a meccsben. Egy gyors akció végén Uzuni lábába rúgtak bele a 16-oson belül, büntető. A 11-est Haratin magabiztosan vágta a jobb alsóba.

Négy perccel később a meccs is eldőlhetett volna. Tokmac szerzett meg egy eladott labdát, amit egyedül vezetett rá a kapusra, de végül annak lábában akadt el a játékszer. Óriási ziccer volt.

A meccs képe amúgy semmit nem változott az első percekhez képest. A Slavia támadott többet. A 70. percben Dibusz újabb bravúrja tartotta életben a Fradi reményeit. A Slavia fölénye egyre nyomasztóbb volt.

A Fradi túlságosan visszahúzódott, így a Slavia előtt nagyon sok tér maradt a támadások építésére, s a vége gyakorlatilag a védekezésről szólt, de hát tavaly is ezt éltük át a selejtezők véghajrájában. Nagyon pontosan játszott a Slavia, de védekezésben kiválót nyújtott a zöld-fehér csapat. 2-0-ra megnyerte a meccset, de még nincs vége a párharcnak.

Általános vélekedés volt a Fradi tavalyi menetélése kapcsán, hogy csodálatos bravúrokat ért el a csapat, de ha visszavágó is lett volna, nem biztos, hogy minden csatát győztesen vív meg. De ez csak elmélet. Most két meccs van, a gárda pedig bizonyíthatja jövő kedden, hogy megérdemli, ahol tart.

„Nagyon kemény meccs volt a mai, ma csúsztunk-másztunk a győzelemért. A védelem nagyon nagyot játszott. Kitettük a szívünket. Nagyon erős csapatot sikerült ma megverni, remélem a szurkolók is örültek a sikernek.” – mondta Peter Stöger, a Ferencváros edzője.